SCHON 2026.1 - en to no-no translation catalogue (215 entries)

en: 1x1 transparent GIF image. Always returned regardless of tracking status to maintain consistent behavior.
no-no: 1x1 gjennomsiktig GIF-bilde. Returneres alltid uavhengig av sporingsstatus for å opprettholde konsistent oppførsel.

en: A verification code has been sent to your email.
no-no: En bekreftelseskode er sendt til din e-postadresse.

en: Account already registered but not yet activated. A new activation email has been sent.
no-no: Kontoen er allerede registrert, men ikke aktivert ennå. En ny aktiverings-e-post er sendt.

en: Accounting
no-no: Regnskap

en: All rights reserved
no-no: Alle rettigheter forbeholdt

en: Anonymous or authenticated non-staff users send messages. Also supports action=ping.
no-no: Anonyme eller autentiserte ikke-ansatte brukere kan sende meldinger. Støtter også action=ping.

en: Assignee must be a staff user.
no-no: Mottaker må være en ansatt bruker.

en: Campaign '{}' cannot be sent (status: {}).
no-no: Kampanjen '{}' kan ikke sendes (status: {}).

en: Campaign '{}' has no recipients. Prepare recipients first.
no-no: Kampanjen '{}' har ingen mottakere. Forbered mottakere først.

en: Campaign '{}' is not in draft status.
no-no: Kampanjen '{}' er ikke i utkaststatus.

en: Cancel campaign
no-no: Avbryt kampanje

en: Cancelled
no-no: Avlyst

en: Chat message
no-no: Chat-melding

en: Chat messages
no-no: Chat-meldinger

en: Chat thread
no-no: Chat-tråd

en: Chat threads
no-no: Chat-tråder

en: Clicked
no-no: Klikket

en: Close selected threads
no-no: Lukk utvalgte tråder

en: Closed
no-no: Stengt

en: Content
no-no: Innhold

en: Documentation
no-no: Dokumentasjon

en: Draft
no-no: Utkast

en: Failed
no-no: Mislykket

en: For anonymous threads
no-no: For anonyme tråder

en: Handles refreshing of tokens for authentication purposes. This class is used to provide functionality for token refresh operations as part of an authentication system. It ensures that clients can request a refreshed token within defined rate limits. The view relies on the associated serializer to validate token refresh inputs and produce appropriate outputs.
no-no: Håndterer oppdatering av tokens for autentiseringsformål. Denne klassen brukes til å tilby funksjonalitet for tokenoppdatering som en del av et autentiseringssystem. Den sørger for at klienter kan be om et oppdatert token innenfor definerte hastighetsgrenser. Visningen er avhengig av den tilknyttede serialisatoren for å validere tokenoppdateringsinnganger og produsere passende utganger.

en: Invalid attribute format: {attribute_pair}
no-no: Ugyldig attributtformat: {attribute_pair}!

en: Invalid or expired code. Please try again.
no-no: Ugyldig eller utløpt kode. Prøv igjen.

en: Invalid or missing unsubscribe token.
no-no: Ugyldig eller manglende avmeldingstoken.

en: Invalid unsubscribe token format.
no-no: Ugyldig format for avmeldingstoken.

en: Message must be 1..1028 characters.
no-no: Meldingen må bestå av 1..1028 tegn.

en: One-Click Unsubscribe (RFC 8058)
no-no: Avmelding med ett klikk (RFC 8058)

en: Open
no-no: Åpne

en: Open selected threads
no-no: Åpne utvalgte tråder

en: Opened
no-no: Åpnet

en: Pending
no-no: Venter

en: Per-thread staff channel
no-no: Medarbeiderkanal per tråd

en: Prepare recipients (subscribed users)
no-no: Forbered mottakere (abonnenter)

en: Preparing recipients for campaign '{}'.
no-no: Forbereder mottakere for kampanjen '{}'.

en: RFC 8058 compliant one-click unsubscribe endpoint for email campaigns.
    
    This endpoint supports the List-Unsubscribe-Post header mechanism defined in RFC 8058, which allows email clients to unsubscribe users with a single click without leaving the email application.
    
    The token can be provided either as a query parameter or in the request body.
    
    **Standards Compliance:**
    - RFC 8058: Signaling One-Click Functionality for List Email Headers
    - RFC 2369: The Use of URLs as Meta-Syntax for Core Mail List Commands
    
    **Note:** Transactional emails are not affected by this setting.
no-no: RFC 8058-kompatibel endepunkt for avmelding med ett klikk for e-postkampanjer. Dette endepunktet støtter List-Unsubscribe-Post-header-mekanismen definert i RFC 8058, som gjør det mulig for e-postklienter å avmelde brukere med ett enkelt klikk uten å forlate e-postprogrammet. Token kan leveres enten som en spørringsparameter eller i forespørselsteksten.
    
    **Overholdelse av standarder:** - RFC 8058: Signalisering av én-klikk-funksjonalitet for e-postoverskrifter - RFC 2369: Bruk av URL-er som metasyntax for sentrale e-postlistekommandoer **Merk:** Transaksjons-e-poster påvirkes ikke av denne innstillingen.

en: Records when a campaign email is opened by the recipient.
    
    This endpoint is called automatically when the tracking pixel (1x1 transparent GIF) embedded in the email is loaded by the recipient's email client.
    
    **How it works:**
    1. Each campaign email contains a unique tracking pixel URL with a `tid` parameter
    2. When the email is opened and images are loaded, this endpoint is called
    3. The recipient's status is updated to 'opened' and the timestamp is recorded
    4. The campaign's aggregate opened count is updated
    
    **Privacy considerations:**
    - Only the first open is recorded (subsequent opens are ignored)
    - No personal information beyond the tracking ID is logged
    - Users who disable image loading will not trigger this event
    
    **Response:**
    Returns a 1x1 transparent GIF image regardless of whether tracking succeeded, to ensure consistent behavior and prevent information leakage.
no-no: Registrerer når en kampanje-e-post åpnes av mottakeren. Dette endepunktet kalles automatisk når sporingspikselen (1x1 gjennomsiktig GIF) som er innebygd i e-posten, lastes inn av mottakerens e-postklient.
    
    **Slik fungerer det:** 1. Hver kampanje-e-post inneholder en unik sporingspiksel-URL med en `tid`-parameter. 2. Når e-posten åpnes og bildene lastes inn, kalles dette endepunktet. 3. Mottakerens status oppdateres til «åpnet», og tidsstemplet registreres. 4. Kampanjens samlede antall åpninger oppdateres. **Personvern:**
    - Bare den første åpningen registreres (påfølgende åpninger ignoreres) - Ingen personlig informasjon utover sporings-ID-en logges - Brukere som deaktiverer bildeinnlasting, vil ikke utløse denne hendelsen **Respons:** Returnerer et 1x1 gjennomsiktig GIF-bilde uavhengig av om sporingen lyktes, for å sikre konsistent oppførsel og forhindre informasjonslekkasje.

en: Reply, close, and ping within a specific thread.
no-no: Svar, lukk og ping i en bestemt tråd.

en: Represents a User entity with customized fields and methods for extended functionality. This class extends the AbstractUser model and integrates additional features like custom email login, validation methods, subscription status, verification, and attributes storage. It also provides utilities for managing recently viewed items and token-based activation for verifying accounts. The User model is designed to handle specific use cases for enhanced user management.
no-no: Representerer en User-enhet med tilpassede felt og metoder for utvidet funksjonalitet. Denne klassen utvider AbstractUser-modellen og integrerer tilleggsfunksjoner som egendefinert e-postinnlogging, valideringsmetoder, abonnementsstatus, verifisering og lagring av attributter. Den inneholder også verktøy for håndtering av nylig viste elementer og tokenbasert aktivering for å verifisere kontoer. User-modellen er utformet for å håndtere spesifikke brukstilfeller for forbedret brukeradministrasjon.

en: Represents a view for getting a pair of access and refresh tokens and user's data. This view manages the process of handling token-based authentication where clients can get a pair of JWT tokens (access and refresh) using provided credentials. It is built on top of a base token view and ensures proper rate limiting to protect against brute force attacks.
no-no: Representerer en visning for å hente et par tilgangs- og oppdateringstokener og brukerdata. Denne visningen administrerer prosessen med å håndtere tokenbasert autentisering, der klienter kan hente et par JWT-tokens (tilgang og oppdatering) ved hjelp av oppgitt legitimasjon. Den er bygget på toppen av en grunnleggende token-visning og sørger for riktig hastighetsbegrensning for å beskytte mot brute force-angrep.

en: Represents a view for verifying JSON Web Tokens (JWT) using specific serialization and validation logic.
no-no: Representerer en visning for verifisering av JSON Web Tokens (JWT) ved hjelp av spesifikk serialiserings- og valideringslogikk.

en: Returned when no tracking ID is provided. Note: Invalid tracking IDs still return 200 with the GIF to prevent enumeration attacks.
no-no: Returneres når ingen sporings-ID er oppgitt. Merk: Ugyldige sporings-ID-er returnerer fortsatt 200 med GIF for å forhindre oppregningsangrep.

en: Scheduled
no-no: Planlagt

en: Scheduling
no-no: Planlegging

en: Send campaign now
no-no: Send kampanje nå

en: Staff
no-no: Staben

en: Staff inbox control
no-no: Kontroll av personalets innboks

en: Staff-only actions: list_open, assign, reply, close, ping. Unified event payloads are emitted.
no-no: Kun personalhandlinger: list_open, assign, reply, close, ping. Unified event payloads sendes ut.

en: Started sending campaign '{}'.
no-no: Begynte å sende kampanjen '{}'.

en: Statistics
no-no: Statistikk

en: Successfully unsubscribed from email campaigns.
no-no: Du har nå meldt deg av e-postkampanjer.

en: Track email open event
no-no: Spor e-poståpningshendelse

en: Tracking ID (UUID) unique to each campaign-recipient combination. This ID links the open event to a specific recipient and campaign.
no-no: Sporings-ID (UUID) som er unik for hver kombinasjon av kampanje og mottaker. Denne ID-en knytter åpningshendelsen til en bestemt mottaker og kampanje.

en: Two-factor authentication
no-no: To-faktor-autentisering

en: UUID token for unsubscribing. This token is unique per user and is included in the unsubscribe link of every campaign email. The token remains constant for each user unless regenerated.
no-no: UUID-token for avmelding. Denne tokenen er unik for hver bruker og er inkludert i avmeldingslenken i hver kampanje-e-post. Tokenen forblir konstant for hver bruker med mindre den genereres på nytt.

en: Unsubscribe
no-no: Avmeld

en: Unsubscribe a user from all marketing email campaigns using their unique unsubscribe token.
    
    This endpoint is designed for email client compatibility where clicking a link triggers a GET request. The user will no longer receive promotional emails after successful unsubscription.
    
    **Note:** Transactional emails (order confirmations, password resets, etc.) are not affected by this setting.
no-no: Avmeld en bruker fra alle markedsføringskampanjer via e-post ved hjelp av deres unike avmeldingstoken. Dette endepunktet er designet for kompatibilitet med e-postklienter der et klikk på en lenke utløser en GET-forespørsel. Brukeren vil ikke lenger motta markedsførings-e-poster etter vellykket avmelding. **Merk:** Transaksjons-e-poster (ordrebekreftelser, tilbakestilling av passord osv.) påvirkes ikke av denne innstillingen.

en: Unsubscribe from email campaigns
no-no: Meld deg av e-postkampanjer

en: Unsubscribe token (alternative to query parameter). Can be omitted if token is provided in URL.
no-no: Avmeldingstoken (alternativ til spørringsparameter). Kan utelates hvis token er angitt i URL-en.

en: Unsubscribe token is required.
no-no: Avmeldingstoken er påkrevd.

en: User
no-no: Bruker

en: User associated with the token was not found.
no-no: Brukeren knyttet til tokenet ble ikke funnet.

en: User messages entrypoint
no-no: Inngangspunkt for brukermeldinger

en: User not found.
no-no: Bruker ikke funnet.

en: User view set implementation.
    Provides a set of actions that manage user-related data such as creation, retrieval, updates, deletion, and custom actions including password reset, avatar upload, account activation, and recently viewed items merging. This class extends the mixins and GenericViewSet for robust API handling.
no-no: Implementering av brukervisningssett.
    Tilbyr et sett med handlinger som håndterer brukerrelaterte data som oppretting, henting, oppdateringer, sletting og egendefinerte handlinger, inkludert tilbakestilling av passord, opplasting av avatar, kontoaktivering og sammenslåing av nylig viste elementer. Denne klassen utvider mixins og GenericViewSet for robust API-håndtering.

en: Valid email is required for anonymous chats.
no-no: Gyldig e-post kreves for anonyme chatter.

en: Verification code
no-no: Bekreftelseskode

en: Verify
no-no: Bekreft

en: Verify a token (refresh or access).
no-no: Bekreft et token (oppdatering eller tilgang).

en: We're searching for the operator to answer you already, hold by!
no-no: Vi leter etter operatøren som kan svare deg allerede, vent litt!

en: You are already unsubscribed.
no-no: Du er allerede meldt av.

en: You cannot jump over your head!
no-no: Du kan ikke hoppe over hodet!

en: You have been successfully unsubscribed from our emails.
no-no: Du har nå meldt deg av våre e-poster.

en: You received this email because you subscribed to our newsletter.
no-no: Du har mottatt denne e-posten fordi du har abonnert på vårt nyhetsbrev.

en: account already activated!
no-no: Du har allerede aktivert kontoen...

en: account already activated...
no-no: Kontoen er allerede aktivert...

en: activate
                                        account
no-no: Aktiver
                                        konto

en: activate a user's account
no-no: Aktiver en brukers konto

en: activate your account
no-no: Aktiver kontoen din

en: activation link is invalid or account already activated
no-no: Aktiveringslenken er ugyldig eller kontoen er allerede aktivert

en: activation link is invalid!
no-no: Aktiveringslenken er ugyldig!

en: activation token
no-no: Aktiveringstoken

en: activation token created
no-no: Aktiveringstoken opprettet

en: additional info
no-no: Ytterligere informasjon

en: address set
no-no: Adresser

en: admin OTP code
no-no: Admin OTP-kode

en: admin OTP codes
no-no: Admin OTP-koder

en: all rights reserved
no-no: Alle rettigheter forbeholdt

en: assignee must be a staff user.
no-no: mottakeren må være en personalbruker.

en: attributes
no-no: Egenskaper

en: attributes may be used to store custom data
no-no: Attributter kan brukes til å lagre egendefinerte data

en: attributes must be a dictionary
no-no: `attributter` må være en ordbok

en: available variables
no-no: tilgjengelige variabler

en: avatar
no-no: Avatar

en: balance
no-no: Balanse

en: best regards,<br>The %(project_name)s team
no-no: Med vennlig hilsen,<br>The %(project_name)s team

en: best regards,<br>the %(project_name)s team
no-no: Med vennlig hilsen,<br>teamet %(project_name)s

en: blacklisted token
no-no: Svartelistet token

en: blacklisted tokens
no-no: Svartelistede tokens

en: business identificator is required when registering as a business
no-no: Virksomhetsidentifikator er påkrevd når du registrerer deg som virksomhet

en: campaign
no-no: kampanje

en: campaign recipient
no-no: kampanjemottaker

en: campaign recipients
no-no: kampanjemottakere

en: clicked at
no-no: klikk på

en: clicked count
no-no: antall klikk

en: confirm a user's password reset
no-no: Bekreft tilbakestilling av en brukers passord

en: content
no-no: innhold

en: create a new user
no-no: Opprett en ny bruker

en: delete a user
no-no: Slett en bruker

en: documentation of available template variables
no-no: dokumentasjon av tilgjengelige malvariabler

en: email
no-no: E-post

en: email body in markdown - supports {{ user.first_name }}, {{ user.email }}, {{ project_name }}, {{ unsubscribe_url }}
no-no: e-postinnhold - støtter {{ user.first_name }}, {{ user.email }}, {{ project_name }}, {{ unsubscribe_url }}

en: email campaign
no-no: e-postkampanje

en: email campaigns
no-no: e-postkampanjer

en: email subject line - supports {{ variables }}
no-no: e-postens emnelinje - støtter {{ variables }}

en: email template
no-no: e-postmal

en: email template to use for this campaign
no-no: E-postmal som skal brukes til denne kampanjen

en: email templates
no-no: e-postmaler

en: error details if sending failed
no-no: feildetaljer hvis sending mislyktes

en: error message
no-no: feilmelding

en: failed count
no-no: mislykket telling

en: file size must not exceed 5 MB
no-no: Filstørrelsen må ikke overstige 5 MB.

en: first_name
no-no: Fornavn

en: group
no-no: Gruppe

en: groups
no-no: Grupper

en: handle avatar upload for a user
no-no: Håndtere opplasting av avatarer for en bruker

en: hello %(user_first_name)s,
no-no: Hallo %(user_first_name)s,

en: if the button above does not work, please copy and paste the following URL
                                into your web browser:
no-no: Hvis knappen ovenfor ikke fungerer, kan du kopiere og lime inn følgende URL
                                i nettleseren din:

en: if you did not send this request, please ignore this
                                email.
no-no: hvis du ikke har sendt denne forespørselen, vennligst ignorer denne
                                e-post.

en: important dates
no-no: Viktige datoer

en: internal name for the campaign
no-no: internt navn for kampanjen

en: internal name for the template
no-no: internt navn for malen

en: invalid phone number format. the number must be entered in the format: "+999999999". up to 15 digits allowed.
no-no: Ugyldig telefonnummerformat. Nummeret må legges inn i formatet: "+999999999". Opptil 15 sifre er tillatt.

en: invalid token
no-no: Ugyldig token

en: is verified
no-no: Er verifisert

en: is_active
no-no: Er aktiv

en: is_subscribed
no-no: Er abonnert

en: language is one of the {settings.LANGUAGES} with default {settings.LANGUAGE_CODE}
no-no: Språket er en av {settings.LANGUAGES} med standard {settings.LANGUAGE_CODE}.

en: last_name
no-no: Etternavn

en: logo
no-no: Logo

en: malformed email
no-no: Feilaktig e-post

en: malformed email: {email}
no-no: misdannet e-post: {email}

en: malformed phone number: {phone_number}
no-no: Feilaktig telefonnummer: {phone_number}!

en: merge client-stored recently viewed products
no-no: Slå sammen nylig viste produkter lagret hos kunden

en: must set token_class attribute on class.
no-no: Må sette token_class-attributtet på klassen!

en: name
no-no: navn

en: no active account
no-no: Ingen aktiv konto funnet

en: no user uuid claim present in token
no-no: Ingen bruker-uuid-krav i tokenet

en: obtain a token pair
no-no: Få et tokenpar

en: obtain a token pair (refresh and access) for authentication.
no-no: Skaff et tokenpar (refresh og access) for autentisering.

en: only image files are allowed (jpg, png, gif, webp)
no-no: Bare bildefiler er tillatt (jpg, png, gif, webp)

en: opened at
no-no: åpnet kl.

en: opened count
no-no: åpnet telling

en: order
no-no: Bestilling

en: orders
no-no: Bestillinger

en: outstanding token
no-no: Enestående symbol

en: outstanding tokens
no-no: Outstanding tokens

en: partially update a user's details
no-no: delvis oppdatere en brukers detaljer

en: password reset confirmation
no-no: Bekreftelse på tilbakestilling av passord

en: password reset successfully
no-no: Passordet har blitt tilbakestilt!

en: password too weak
no-no: Passordet er for svakt

en: passwords do not match
no-no: Passordene stemmer ikke overens

en: permissions
no-no: Tillatelser

en: personal info
no-no: Personlig informasjon

en: phone_number
no-no: Telefonnummer

en: plain text content
no-no: ren tekstinnhold

en: plain text fallback (auto-generated if empty)
no-no: ren tekst som reserve (genereres automatisk hvis tom)

en: provide user or email for anonymous thread.
no-no: oppgi bruker eller e-post for anonym tråd.

en: refresh a token pair
no-no: Oppdater et tokenpar

en: refresh a token pair (refresh and access).
no-no: Oppdater et tokenpar (refresh og access).

en: reset a user's password by sending a reset password email
no-no: Tilbakestill en brukers passord ved å sende en e-post om tilbakestilling av passord

en: reset password
no-no: tilbakestille passord

en: reset your password
no-no: Tilbakestill passordet ditt

en: retrieve a user's details
no-no: Hent informasjon om en bruker

en: scheduled at
no-no: planlagt til

en: sent count
no-no: sendt antall

en: slug
no-no: tjenere

en: something went wrong: {e!s}
no-no: Noe gikk galt: {e!s}

en: subject
no-no: emne

en: template
no-no: mal

en: thank you for signing up for %(project_name)s. please activate your account
                                by clicking the button below:
no-no: Takk for at du registrerte deg for %(project_name)s. Vennligst aktiver kontoen din ved å klikke på knappen nedenfor:

en: the products this user has viewed most recently (max 48), in reverse‐chronological order
no-no: Produktene som denne brukeren har sett på sist (maks. 48), i omvendt kronologisk rekkefølge.

en: the token is invalid
no-no: Tokenet er ugyldig

en: the token is valid
no-no: Tokenet er gyldig

en: the user's b64-encoded uuid who referred the new user to us.
no-no: Brukerens b64-kodede uuid som henviste den nye brukeren til oss.

en: token for secure one-click unsubscribe from campaigns
no-no: token for sikker avmelding fra kampanjer med ett klikk

en: token is invalid!
no-no: Tokenet er ugyldig!

en: token_blacklisted
no-no: Token svartelistet

en: total recipients
no-no: totalt antall mottakere

en: tracking ID
no-no: sporings-ID

en: unique ID for tracking opens and clicks
no-no: unik ID for sporing av åpninger og klikk

en: unique identifier for the template
no-no: unik identifikator for malen

en: unselect this instead of deleting accounts
no-no: Fjern dette valget i stedet for å slette kontoer

en: unsubscribe token
no-no: avmeldingstoken

en: update a user's details
no-no: Oppdatere en brukers opplysninger

en: user
no-no: Bruker

en: user does not exist
no-no: Brukeren eksisterer ikke

en: user email address
no-no: Brukerens e-postadresse

en: user phone number
no-no: Brukerens telefonnummer

en: user profile image
no-no: Bilde av brukerprofil

en: user verification status
no-no: Brukerens bekreftelsesstatus

en: user's newsletter subscription status
no-no: Status for brukerens abonnement på nyhetsbrev

en: users
no-no: Brukere

en: verify a token
no-no: Bekreft et token

en: we have received a request to reset your password. please reset your password
                                by clicking the button below:
no-no: Vi har mottatt en forespørsel om å tilbakestille passordet ditt. Vennligst tilbakestill passordet ditt ved å klikke på knappen nedenfor:

en: when the campaign was actually sent
no-no: når kampanjen faktisk ble sendt

en: when to send the campaign (leave empty for manual send)
no-no: når kampanjen skal sendes (la feltet stå tomt for manuell sending)

en: wishlist
no-no: Ønskeliste

en: {name} does not exist: {uuid}
no-no: {name} eksisterer ikke: {uuid}!

en: {settings.PROJECT_NAME} | Activate Account
no-no: {settings.PROJECT_NAME} | Aktiver konto

en: {settings.PROJECT_NAME} | Reset Password
no-no: {settings.PROJECT_NAME} | Tilbakestill passord

en: {} campaign(s) cancelled.
no-no: Kampanje(r) avlyst.
